WĘGIEL AKTYWNY VENDOR FANTOM 1,7L FILTR WĘGLOWY FILTRACJA Zobacz większe

WĘGIEL AKTYWNY VENDOR FANTOM 1,7L FILTR WĘGLOWY FILTRACJA

WEGIEL-FANTOM

Nowy produkt

Dostępny

24,31 zł netto

Więcej informacji

WĘGIEL AKTYWNY VENDOR FANTOM 1,7L FILTR WĘGLOWY FILTRACJA

Węgiel aktywny Fantom służy do filtracji destylatów - efektem jest znakomicie czysty produkt, zarówno w smaku jak i zapachu.

Działanie:
- eliminowanie mikro-zanieczyszczeń,
- usuwanie nieprzyjemnego zapachu,
- odbarwianie alkoholu,
- skuteczna absorpcja fenoli, tłuszczy czy białek.
Węgiel może zostać użyty także do przefiltrowywania wody.

Uwagi i instrukcja:
* Najlepiej jest stosować węgiel aktywowany, gdy zawartość alkoholu nie przekracza 45% - im wyżej, tym zanieczyszczenia w destylacie będzie ciężej oddzielić.
* Zachować jak najniższą temperaturę cieczy - wskazane jest jej uprzednie zmrożenie w zamrażarce - po to, aby adsorpcja zanieczyszczeń z węglem była jak najwyższa).
* Węgiel zalać (przepłukać) 2-3krotnie wrzątkiem przez sitko - po tym prostym "zabiegu" nadaje się bezpośrednio do wsypania do tuby filtracyjnej, a następnie można zacząć filtrację alkoholu.
* Zużyty węgiel charakteryzuje się gorszym smakiem filtrowanego destylatu - jeżeli przestanie nas satysfakcjonować, należy dosypać porcję świeżego węgla.

* Jeżeli nie posiadamy tuby filtracyjnej wystarczy zwykły słój do którego należy wlać spirytus oraz odpowiadającą mu porcję węgla (przyjmuje się, że do oczyszczenia 1 litra spirytusu potrzeba 50g węgla aktywnego), a następnie odstawić na okres 2-3 tygodni w ciemne miejsce, co jakiś co jakiś czas potrząsając. Minusem tej metody jest jej czasochłonność, natomiast efekt końcowy jest identyczny, gdybyśmy użyli tuby filtracyjnej.

* Węgiel nie jest jednorazowego użytku - można go używać wielokrotnie, aż do przefiltrowania maksymalnej ilości destylatu przewidzianej dla 1 opakowania!

* 1 opakowanie węgla starcza na przefiltrowanie około 50l destylatu - są to około 3 napełnienia cylindra (przez jedno napełnienie oczyścimy od 10 do 15l destylatu, choć nierzadkie są przypadki filtracji od 20 do 30l)

Objętość: 1,7l
Waga opakowania: 0,77 kg
Wielkość (granulacja): 0,40 - 0,85 mm
Absorpcja: 1100 m2/g

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

WĘGIEL AKTYWNY VENDOR FANTOM 1,7L FILTR WĘGLOWY FILTRACJA

WĘGIEL AKTYWNY VENDOR FANTOM 1,7L FILTR WĘGLOWY FILTRACJA

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: